Podlahové kúrenie - dodávka a montáž

PKT NITRA, s.r.o. vykonáva montáž podlahového kúrenia po celom území Slovenska.

Služby pre vás:

  • nadimenzovanie podlahového kúrenia prostredníctvom vhodného výpočtového programu
  • predaj a odborná montáž
  • vyregulovanie systému podlahového kúrenia
  • servis

Podlahové kúrenie koláž Všetky obrázky sú z našich realizácii podlahového kúrenia a podliehajú autorským právam

Podlahové kúrenie verzus radiátory

Komfort sálavého tepla, rovnomerné vykúrenie miestností a nulové vírenie prachu. Podlahové kúrenie Týmito slovami je možné charakterizovať podlahové kúrenie, ktoré sa teší čoraz vyššej popularite. Obzvlášť pri novostavbách.

Nielenže sa vďaka nemu zbavíte radiátorov, ale získate aj čosi navyše.
Úsporu, ktorá sa prejaví vo vašom rodinnom rozpočte. Podlahové kúrenie izby neprekuruje.

Keďže na rozdiel od radiátora má podstatne väčšiu plochu, stačí ju zohriať na teplotu, ktorú očakávate v interiéri. Podlahové kúrenie spôsobí, že najviac tepla sa sústredí pri zemi, o málo chladnejšie bude pod stropom.

Pri klasickom radiátorovom vykurovaní to býva úplne naopak. Zohriaty vzduch letí nahor a nohy zostávajú v chlade. Technológia podlahového kúrenia však so sebou nesie aj obmedzenia. Podlahu možno zohriať iba na takú teplotu, aby sa vám po nej chodilo príjemne.
Podlahové kúrenie je preto vhodné iba pre domy s nízkymi tepelnými stratami.

Bez doplnkového kúrenia by ste nezateplený dom pri veľkých mrazoch nevykúrili.

Čo je dôležité pre podlahové kúrenie?

Pre podlahové kúrenie Podlahové kúrenie je veľmi dôležité množstvo a priemer položenej trubky v podlahe. Čím je hustejšie, tým je podlaha rovnomernejšie prehriata a výkon podlahy je vyšší.

Od priemeru trubky podlahového vykurovania zasa závisí pomer objemu vykurovacej vody k objemu poteru - rýchlejší nábeh, ako aj rýchlosť jej prúdenia.

Podlahové kúrenie - Rozvádzač podlahového kúrenia Z toho vyplýva úspornejšia prevádzka - vyššia účinnosť kotlov a dlhšia životnosť materiálu, nakoľko teplota vykurovacieho média nie je vysoká.

Správne rozmiestnenie odstupu vykurovacieho registra sleduje energetickú potrebu, rôznu funkčnosť, ako aj umiestnenie jednotlivých miestností v rámci objektu a svetových strán.


Výhody podlahového vykurovania.

Podlahové kúrenie

1. Ideálne rozloženie tepla.
Najvýznamnejším rozdielom medzi podlahovým kúrením a iným druhom vykurovania, je priaznivé rozloženie tepla v miestnosti, ktoré sa blíži rozloženiu tepla ideálnemu. Tým je umožnené dosiahnutie pocitu tepelnej pohody pri skutočnej teplote o cca 2°C nižšej , ako je tomu napríklad u radiátorového vykurovania , čo znamená úsporu energie 10 -15%


Podlahové kúrenie

2. Využitie nízkoteplotných zdrojov energie.
Zo stúpajúcimi cenami energie vstupuje stále viac do popredia otázka používania moderných energetických zdrojov, napríklad kondenzačných kotlov a tepelných čerpadel. Tieto zdroje pre ich správnu funkčnosť a čo najvyššiu efektivitu vyžadujú použitie nízkoteplotného vykurovania, ktorého typickým a najvýznamnějším zástupcom je podlahové vykurovanie.


Podlahové kúrenie

3. Pozitívny vplyv na zdravie.
Pri použití podlahového vykurovania, ktoré je správne navrhnuté a zmontované, nedochádza k víreniu prachu a alergénov, nakoľko nevzniká neprípustné prúdenie vzduchu spôsobené nerovnomerným ohrievaním vzduchu v miestnosti. Podlahové vykurovanie znižuje povrchovú vlhkosť podlahy, čím sa zhoršujú podmienky pre vznik rôznych typov plesní a roztočov spôsobujúcich alergiu.Ďalšie informácie a cenová ponuka

Pokiaľ máte záujem o ďalšie informácie alebo si prajete vypracovať cenovú ponuku, napíšte nám cez webformulár alebo nás kontaktujte buď telefonicky na čísle 0905 462 145 alebo prostredníctvom e-mailu: ingkrajcir@pktnitra.sk